• Basketbalistky zabojovali

• Družstvo basketbalistiek našej školy, v zložení : Z. Bencsíková, N. Kramecová, L. Igazová, S. Schwarzová, D. Knechtová, E.Čumpelíková a K. Karmanová, obsadilo na majstrovstvách okresu Lučenec žiačok SŠ  po húževnatom a bojovnom výkone spomedzi šiestich škôl tretie miesto.

Srdečne blahoželáme.

PaedDr. A.Janková

• Zahraničná lektorka francúzskeho a anglického jazyka na GBSTLC

• Hneď po jarných prázdninách 6.3.2023 sme na pôde našej školy GBSTLC privítali lektorku-stážistku menom Carla Merceron, ktorá k nám prišla z približne 150-tisícového mesta Angers zo západu Francúzska.

Jej prítomnosť bude obohatením vých.-vzdel. procesu v cudzích jazykoch FRJ aj ANJ a to v konverzácii aj v gramatike. Veríme, že aj touto formou budeme upevňovať vzťahy medzi národmi a že sa zahraničnej lektorke budú naši študenti, naše mesto aj celá naša krajina páčiť.

RNDr. Jarmila Muchová, riaditeľka školy

• ŠKOLSKÝ PLES GBST

• Skvelý, jedinečný, unikátny. Proste gymnaziálny! Presne taký bol tohoročný školský ples Gymnázia Boženy Slančíkovej-Timravy, ktorý sa konal v piatok 17. februára 2023 v priestoroch reštaurácie Novohrad. Výnimočnú atmosféru gymnaziálneho plesu si môžete vychutnať vo výbere fotografií druháka Maximiliána Peťka v priloženom albume.

„Príprava celej akcie sa niesla v réžii aktívneho zoskupenie našich študentov, členov Študentského parlamentu GBST. Musím vyzdvihnúť ich kreativitu, odhodlanie a vytrvalosť. Organizačne to bolo zvládnuté na jednotku. Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí sa aktívne podieľali na príprave a organizácii školského plesu a pripravili pre nás všetkých veľmi príjemný večer,“ zhodnotila koordinátorka Študentského parlamentu GBST Mgr. Mária Belovová.

• TIMRAVINY - (po)prázdninový špeciál

• Milí gymnazisti, rodičia, kolegovia. V čase finišu tohoročných jarných prázdnin sa redakcii školského časopisu TIMRAVINY podarilo skompletizovať v poradí 3. číslo v aktuálnom školskom roku. Obzreli sme sa v ňom za úspechmi našich žiakov na súťažiach a olympiádach (vedomostných i športových), za exkurziami, plesom a lyžiarskymi výcvikmi. V závere februára nás najviac zaujala výstava Gabriela Csomóa s názvom Milión nožičiek, ktorú sme podrobne zmapovali nielen my, ale aj ďalšie dve periodiká (MY Novohradské noviny a Nový Čas). V mene redakcie TIMRAVÍN Vám prajeme príjemné čítanie a úspešný poprázdninový (re)štart v škole.

PhDr. Róbert Rácz - koordinátor a editor školského časopisu

Ak si ich chcete pozrieť: tu sú