• Koučovací prístup v práci pedagóga

• Kolektív pedagógov Gymnázia Boženy Slančíkovej-Timravy začal pripravovať školský rok už 21. augusta 2023. Príprava nespočíva len v písaní dokumentov, usporadúvaní kníh a tvorbe zoznamov. Jej súčasťou  je aj (neformálny) osobnostný a profesijný rozvoj.

Ďakujeme pani Ing. Janette Horstmann, KcS, profesionálnej koučke, členke Slovenskej asociácie koučov a zakladateľke OZ Podnikavci Novohradu  a Coworking Priestor, ktorá nám venovala svoj čas v dvoch vzdelávacích blokoch na tému Koučovací prístup pre pedagogických pracovníkov. V modernom coworkingovom priestore sme hovorili a živo diskutovali o rozdieloch medzi mentoringom a koučingom a o výhodách využívania koučovacieho prístupu vo výchovno-vzdelávacom procese. Za inšpiratívne stretnutie veľmi pekne ďakujeme.

Terézia Bahledová

• FinQ vzdelávanie učiteľov

•         V dňoch 21.08. a 22.08.2023 sme sa spolu Mgr. Aláčová Vavrincová, Mgr. Balkovská, Mgr. Belovová, PaedDr. Gúgľava, PaedDr. Koprdová, Mgr. Krnáč, Mgr. Krpeľanová, Mgr. Lučanský a Mgr. Šusteková zúčastnili v Košiciach na vzdelávaní FinQ s cieľom rozšíriť si zručnosti a vedomosti v oblasti finančnej gramotnosti a jej implementácii vo vyučovacom procese.

Keďže človek je tvor spoločenský, voľný čas sme strávili upevňovaním kolegiálnych vzťahov a prehliadkou centra Košíc. Ďakujeme za podnetné školenie a možnosť zoceľovať kolektív aj mimo budovy školy.

PaedDr. Ivan Gúgľava