• Okresné kolo dejepisnej olympiády

• Počas druhého februárového týždňa sa v budove lučeneckého obvodného úradu konalo okresné kolo dejepisnej olympiády, v ktorom úspešne zabojovali naši žiaci z nižších tried osemročného gymnázia. Popasovali sa s úlohami nielen z učiva svojho ročníka, ale aj s náročnými úlohami z dejín vedy a techniky a z regionálnej histórie. Z triedy príma sa na druhom mieste umiestnila Nela Kuricová a na štvrtom mieste Filip Fleško. Zo sekundy skončil na treťom mieste Marek Koštialik a šiestym bol Max Malatinec. Úspešnou bola aj žiačka kvarty Marianna Melicherčíková, ktorá skončila na druhom mieste. Všetkým blahoželáme a prajeme mnoho ďalších úspechov a chuti do súťaží.

I. Hraško

• Krajské kolo Olympiády ľudských práv

•       O tom, že absolventi nášho Gymnázia B. S. Timravy sú hodní štúdia na prestížnych vysokých školách humanitného charakteru svedčí aj úspech študenta oktávy Richarda Markoviča, ktorý na krajskom kole 0lympiády ľudských práv obsadil z 25 súťažiacich tretie miesto a postupuje do celoslovenského kola.

Súťaž sa konala 9. februára v priestoroch Pamätníka SNP v Banskej Bystrici, ktorého ústredná téma korešponduje s otázkami ľudských práv.

Richardovi srdečne blahoželáme a držíme palce na celoslovenskom kole.

PaedDr. Monika Josifovová