• Biologická exkurzia s prekvapením.

• ZOO Budapešť je už niekoľko rokov obľúbenou destináciou októbrovej biologickej exkurzie. Aj tento rok sa študenti prvých ročníkov a kvinty mohli naživo zoznámiť so zvieratami, ktoré nežijú v našich zemepisných šírkach. 6.10.2023 sa vydali na cestu dva autobusy a pod dozorom skúsených pedagógov sme obdivovali pôvabný tanec rají, nosorožce, kŕmenie tuleňov a mnohé iné exotické živočíchy. Zaujímavé fotografie sa stanú súčasťou prezentácií, ktoré študenti pripravia. Čerešničkou na torte bolo tohtoročné občerstvenie. V centre historickej Budapešti sme navštívili "magickú" reštauráciu s témou Harry Potter, kde sme v praxi zistili, že študenti sa o seba vedia postarať, keď všetci pekne odkomunikovali v angličtine svoje objednávky. Čarovné nápoje dymili a naše žalúdky sa plnili chutnými jedlami. Ďakujeme všetkým zúčastneným, že spolupracovali na tom, aby tento deň prebehol v príjemnej atmosfére.

• 156. narodeniny B.S.Timravy

• V pondelok 2.októbra sme si pripomenuli 156. výročie narodenia spisovateľky, ktorej meno hrdo nesie naša škola. V reprezentatívnych priestoroch lučenskej radnice prebiehal "Čitateľský maratón." Naši druháci čítali Timravu, ostatné školy Hanu Koškovú, súčasnú novohradskú spisovateľku, ktorá poctila podujatie svojou prítomnosťou. Podujatie, určené žiakom lučenských základných a stredných škôl, zorganizoval spolok Živena. Ďakujeme za netradičnú hodinu literatúry, na ktorej sme vzdali hold významným Novohradčankám - Božene Slančíkovej Timrave a Hane Koškovej a pripomenuli sme si odkaz ich diela.

• Stužková slávnosť 4.A

• Tohtoročné slávnostné smaragdovo-zelené večery na našom gymnáziu odštartovala jedna zo štyroch maturitných tried – a to práve 4.A. V podvečer 30. septembra sa slávnostné spoločenské stretnutie nieslo v znamení mladosti, nádeje a odhodlanosti zložiť skúšku dospelosti čo najpoctivejšie a najlepšie.

Stužková slávnosť znela v tradičnom štýle, kde si mohli učitelia, rodičia a hostia užiť kreatívny program, tanečné čísla, scénky a moderovanie priamo z dielne a produkcie žiakov. Maturanti dokázali nielen to, že sa vedia skvele zabávať v spoločenskom duchu, ale aj to, že zvládli tri roky štúdia na GBST a ten maturitný sú pripravení zvládnuť s vážnosťou a rešpektom.

Alexandra Zaťková, 4.A